Spółdzielnia Socjalna ISKRA ze Sztumskie Pola jest prężnie działającym przedsiębiorstwem, którego działalność skupia się głównie wokół turystyki i gastronomi. Przedsiębiorstwo ISKRA, za sprawą realizacji licznych projektów społecznych w partnerstwie międzysektorowym, szybko stało się przykładem, dla innych instytucji społecznych.

W ramach swojej działalności ISKRA przywraca na rynek pracy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, prowadzi działalność oświatową, a także propaguje nasz region i jego walory turystyczne. ISKRA udowadnia, że idea spółdzielczości, to idealny pomysł na łączenie celów społecznych i biznesowych.

Pod koniec listopada w Stajni i Pensjonacie ISKRA w Sztumskim Polu, odbyła się wizyta studyjna, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza”. Program wizyty studyjnej, obejmował prelekcję na temat dobrych praktyk, w zakresie funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej z branży turystycznej. Prelekcję przeprowadził członek Zarządu Spółdzielni Socjalnej Iskra, a także gospodarz Stajni Iskra – Jakub Gossa. Uczestnicy poznali model działania Spółdzielni ISKRA, nie tylko w teorii; bo gospodarz zaplanował dla nich również wycieczkę po ośrodku wraz z szerokim omówieniem prowadzonej działalności. Goście mieli okazję skorzystać z bazy noclegowej Iskry, posmakować lokalnej kuchni, a także odwiedzić atrakcje turystyczne okolicy.